Klinika Stomatologiczna
ul. Franciszka Kniaźnina 2/2U
31-637 Kraków
tel.: +48 532 322 322

Stomatologia
zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia dziecięca – Pedodoncja

Jest to specjalizacja stomatologiczna zajmująca się leczeniem zębów i schorzeń jamy ustnej u dzieci w okresie rozwojowym.

Kontakt z dentystą dla małego człowieka nie powinien być stresujący, dlatego szczególną opieką należy objąć młodych pacjentów.

Bardzo ważnym elementem przed wizytą u stomatologa jest rozmowa z malcem. Dziecko boi się tego, co nowe, nieznane. Dlatego należy opisać mu dokładnie miejsce, przebieg wizyty, a także jej cel.

Wskazane jest zaplanowanie pierwszej wizyty, gdy dziecko nie ma jeszcze problemów z zębami (najlepiej do 3. roku życia). Jest to wizyta adaptacyjna, która zapozna dziecko z Gabinetem i dentystą. Należy unikać sytuacji, w której podczas pierwszego spotkanie dziecko będzie poddane leczeniu – to zawsze wiąże się z dyskomfortem i silnymi emocjami, a takie gwałtowne doświadczenie może negatywnie nastawić małego pacjenta na przyszłą współpracę ze stomatologiem.

Za zgodą rodziców wykonujemy kolorowe „plomby” do wypełnień zębów mlecznych. Dzieci mogą same wybrać ich kolor, co sprawia, że podejmując decyzję aktywnie biorą udział w przebiegu leczenia, a wizyta staje się bardziej przyjemna.

Każdy dzielny pacjent po wykonaniu zabiegu otrzymuje nagrodę.

Zapraszamy również do zapoznania się z zabiegami profilaktycznymi lakowania, lakierowania i fluoryzacji.